Ako liečiť biely hrudkovitý výtok?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, mávam častý výtok. Biely, niekedy hrudkovitý.

Čo je dobré na preliečenie?

Canesten gyn som skúšala ale nepomáha.

Je normálne, aby som mala vždy výtok aj keď nepáli ani nesvrbí?

Ďakujem.

Dobrý deň,

základom by bolo odobrať kultiváciu a liečiť podľa citlivosti. Následne je vhodné nasadiť probiotiká dlhodobo 1-2x týždenne 3-6 mesiacov /napríklad Gynimun intim protect/.

Najskôr pôjde o kvasinkovú infekciu, avšak môže byť v kombinácii s inou bakteriálnou infekciou a preto voľnopredajná liečba neúčinkuje.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Pomôcť by Vám mohla odpoveď na otázku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník