Ako liečiť kŕčové žily na vagíne?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

počas druhého tehotenstva sa mi objavili kŕčové žily na veľkých pyskoch z vonkajšej aj vnútornej strany. Nikdy som nemala problém so žilami. Ani v prvom tehotenstve.

Som cca 3 týždne po pôrode a na ľavej strane sa žily stiahli. Na pravej mi vyskočila jedna žila. Je tvrdá a bolí na dotyk.

Čo mi odporúčate?

Aké lieky môžem užívať popri dojčeniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

kŕčové žily v danej oblasti sa vám pekne postupne stiahnu. V prípade ale, že pociťujete v jednom mieste zatvrdnutie a bolesť pri dotyku, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý vás vyšetrí.

Môže ísť o zápal žily v dôsledku jej upchatia zrazeninou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník