Ako liečiť krvácanie mimo cyklus?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Krvácam a špiním mimo cyklus. Bola som u lekárky. Mám ranku na kŕčku, ktorá údajne tento problém spôsobuje.

Lekárka to nerieši. Je to dosť nepríjemné. Špiním, resp. krvácam týždeň pred menštruáciou. Menštruáciu mávam veľmi slabú a trvá 3 dni. Teraz napríklad sa mi objavila krv na 15. deň od menštruácie. Prežívam aj stresové obdobie.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa zistilo, že sú ťažkosti spôsobené rankou na krčku maternice, je treba daný problém riešiť.

V prvom rade je treba odobrať ster z krčka na cytologické vyšetrenie /čo je rutinné vyšetrenie v rámci preventívnej prehliadky/ - odhalí predrakovinové zmeny na krčku maternice. Pokiaľ budú výsledky dobré, môžete si skúsiť zakúpiť Cicatridina čapíky, ktoré by mohli dopomôcť k zahojeniu ranky, je treba ich užívať dlhodobo.

Špiniť však pred menzesom môžete aj z hormonálnych príčin. Preto je nutné komplexné gynekologické vyšetrenie, ktoré odhalí príčinu ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník