Ako mám brať Aidee antikoncepciu?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ja som nikdy nebrala Aidee antiku, len ja som ju začala brať týždeň pred menzesom a menzes mi začal po týždni a pol v sobotu.

Mám to dobrať tento týždeň, aj keď mám menzes?

A potom ako ďalej postupovať, či týždeň pauza a potom začať nové plato tých 21 dní, a potom by som mala dostať menzes.

A vtedy zase týždeň pauza a začať zase nové plato tých 21 dní a týždeň pauza, či čo mám robiť?

Prosím poraďte mi, keďže som spravila chybu, že som to začala brať týždeň pred menzesom.

Ďakujem.

Dobrý deň,

veru, mali ste ju začať užívať v prvý deň krvácania. Takto Vám to iba rozhádzalo cyklus.

Doužívajte teda riadne celé 21 tabletkové balenie a následne si spravte 7 dňovú pauzu bez užívania. A takto stále dookola. Možno to chvíľu potrvá, ale menzes sa postupne prispôsobí a upraví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník