Ako mám brať Norethisteron ak beriem aj Gynprodyl?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

mám takú otázku. Mám problém so špinením, doktor mi naordinoval Gynprodyl a Norethisteron. Prvých 10 dní mám brať Gynprodyl a ďalej neviem ako mám začať brať ten Norethisteron.

Ako to funguje?

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne to myslel tak, že pokiaľ Vám špinenie neustane do 10 dní, máte si nasadiť NE. Obvyklé dávkovanie je 1-0-1 po dobu napríklad 3 týždňov (dĺžka je variabilná a závisí od ordinácie lekára). Po vysadení príde menzes.

Konzultujte a overte si ordináciu u Vášho lekára telefonicky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník