Ako mám používať Gynimum intim care, ak dojčím?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

v lekárni mi odporučili na svrbenie v intímnych partiách Gynimum intim care, nakoľko kojím.

Môžem ho používať tak, ako je písané v letáku - každý večer 1 tableta po dobu 8 dní?

Alebo je nejak upravené dávkovanie pre dojčiace ženy?

Prípadne, čo z voľnopredajných liekov by som mohla použiť?

Predpokladám, že je to mykóza, nakoľko sme boli v bazéne a vždy som mala tento problém po návšteve bazénov. Pred tehotenstvom mi gyn predpisoval Clotrimazol čapíky a masť. Potom som to riešila často len samoliečbou Canestenom.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Clotrimazol môžete lokálne používať aj pri kojení. Je dokonca voľnopredajný.

Následne by som doporučila užívať probiotiká na úpravu vaginálnej mikroflóry. Dávkovanie je aj u kojacich žien rovnaké ako je uvedené na obale.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník