Ako posilniť maternicu po sekcii?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

existujú nejaké vitamíny, čaje alebo prípravky, ktoré prispievajú k lepšiemu hojeniu a hlavne k spevneniu sliznice maternice po cisárskom reze?

Počula som, že alchemilkový čaj alebo k. listová, ale neviem čo je na tom pravdy. Rada by som urobila všetko preto, aby bola maternica v čo najlepšom stave pred ďalším tehotenstvom.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nič iné ako čas reálne nepomôže. Môžete prípadne užívať Wobenzym, avšak nemám s ním reálne skúsenosti, keďže ho bežne nedoporučujem.

Najskôr sa doporučuje otehotnieť rok po predchádzajúcej sekcii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník