Ako postupovať, keď v 13. týždni mám pozitívnu rubeolu a zvýšenú funkciu štítnej žľazy?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva a na poslednej kontrole u gynekológa som dostala výsledky testov z odberu krvi, kde ma znepokojujú dve hodnoty: S-TSH (norma 0.27 - 2,5). Môj výsledok 5,09 mlU/l.

Dočítala som sa, že ide o zvýšenú funkciu štítnej žľazy a objednám sa s tým k endokronologičke.

Ďalšia hodnota, ktorá ma desí najviac je pozitívna rubeola Anti Rubeola IgG. Môj výsledok je až 217,9IU/ml. Anti Rubeola IgM mám 0.00.

Ako to mám riešiť?

Aké sú riziká?

Čo to znamená?

Som nakazená rubeolou?

Cca už dva týždne ma každé ráno bolí hrdlo a večer cítim ako keby mám zvýšenú teplotu.

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnoty TSH sú vysoké a je ich potrebné cestou endokrinológa konzultovať a nasadiť liečbu. Čím skôr.

Hodnoty IgG pri rubeola sú zvýšené, pretože ste boli v detstve očkovaná. Pri aktívnej infekcii by ste mali zvýšené IgM.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník