Ako postupovať pri liečbe zápalu krčka maternice?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň ,

bol mi indikovaný chronicky zápal krčka maternice. Je to už cca 14 rokov, ktorý sa ako keby niekedy prejavi tak, že môžem mať ťažkosti. Tie prišli teraz . Mám bolesti v podbrušku, špinenie, až jemné krvácanie po pohlavnom styku 1 - 2 dni. Teraz po každom styku.

Dva roky som sex nemala. Problémy ako keby prišli s tým, že mám styk. Na preliečenie som dostala Polygynax v kombinacii s Gynoflor.

Dávkovanie 6x Polygynax, 6x Gynoflor, 6x Polygynax a 6x Gynoflor počas menštruácie prerušiť liečbu. HAK užívať pravidelne ďalej 3 týždne a 4. vysadiť.

V lekárni mi povedala a v príbalovom letáku sa uvádza užívať pri zápale krčka Polygynax 12x a počas menštruácie liečbu neprerušiť. Okrem toho užívam aj HAK Nuvaring alebo Teyla.

Mám za sebou dva pôrody, naposledy pred 14 rokmi.

Ktorý postup liečby je lepší, aby liečba bola úspešná?

Je tento môj problém riešiteľný, alebo už budú ťažkosti stále pretrvávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné sa riadiť doporučeniami lekára a nie lekárnika.

Pokiaľ budú ťažkosti pretrvávať aj po preliečení, budú potrebné ďalšie vyšetrenia. V prvom rade cytológia a kultivácia z krčka maternice.

Ďalšia liečba sa následne odvíja od výsledkov vyšetrení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník