Ako prebieha kontrola po celkovej hysterektómii?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Pomohli ste mi. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ešte mi napadla jedna otázka, akým spôsobom prebieha kontrola, zvnútra cez pošvu ultrazvuk?

Lebo mne maternicu vyberali cez pošvu... ako sa to potom kontroluje, keď sa v podstate aj tá časť stále hojí?

Ďakujem.

Dobrý deň,

obvykle sa opatrne realizuje vyšetrenie zrkadlami, skontroluje sa jazva. Pokiaľ neboli odstránené vaječníky, tak je možné opatrne realizovať aj ultrazvuk.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník