Ako predísť bolesti pri vyberaní placenty?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

po pôrode som neporodila placentu. Lekár ju musel vybrať. Dal si dlhú rukavicu a ruku dal do mňa snáď po lakeť. Bola to príšerná bolesť.

Prosím, ako sa tomu dá zabrániť v ďalšom tehotenstve? Čo môžem robiť?

Prečo sa nedá tejto bolestivej procedúre nejak pomôcť, aby tak nebolela? Umŕtviť, uspať... ?

Kamarátke to robili tiež a uspali ju.

Prečo mňa nemohli? Aj následne šitie potom prebehlo bez anestézie.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nerozumiem zvolenému postupu. Mali Vás uspať. Pri šití sa aplikuje lokálna anestéza.

Je tam určité riziko, že sa situácia zopakuje aj pri ďalšej gravidite, ale aj nemusí. Nepoznám kompletnú anamnézu a okolnosti, preto sa neviem bližšie vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník