Ako preliečiť Stafylococcus aureus?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 29 + 5 tt a pri kultivácií z pošvy mi zistili Stafylococcus aureus, na ktorého nezaberajú žiadne antibiotiká.

Chcela by som sa opýtať, či to neohrozí plod v brušku a takisto po pôrode, nenastanú nejaké komplikácie. Mám teraz obrovský strach aby bolo všetko s bábätkom v poriadku. Nechápem odkiaľ som tú pliagu mohla dostať.

Dá sa to nejako preliečiť aby to nezískalo aj bábätko?

Ako sa pri takomto niečom postupuje?

Ďakujem za vašu odpoveď.

Dobrý deň,

Je potrebné sa pozrieť na výsledky citlivosti na antibiotiká. Akú liečbu nasadiť, môže ošetrujúci gynekológ skonzultovať s mikrobiologickým laboratóriom, prípadne s infektológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník