Ako riešiť neznesiteľnú bolesť chrbtice v 16. tt?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

mám takýto problém. Som tehotná v 16. tt a už 2 týždne mám neskutočné bolesti chrbtice ako sú kríže a ešte nižšie. Tie bolesti sú v sedacej časti, sú neznesiteľné. Nemôžem ležať na chrbte, lebo inak sa nepostavím. Problém je aj pri chôdzi, ale nie až tak ako keď ležím. Už som to hovorila aj svojej gyn., tak mi predpísala 3x Guajacuran. Len neviem, či je to bezpečné pre bábätko. Bojím sa, že ma sekne, aj keď niekedy ma to tak zabolí nečakane, a pritom stiahnem aj bruško.

Ako môžem riešiť tento problém?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Guajacuran neuškodí.

Doporučila by som ale problém riešiť cestou neurológa, ktorý Vás riadne vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník