Ako sa odstraňujú genitálne bradavice?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

mám genitálne bradavice.

Ako sa odstraňujú genitálne bradavice?

Neviem ako som ich mohla chytiť. Partner je v poriadku, ja nie.

Dajú sa odstrániť navždy, alebo už zostanem poznačená?

Ďakujem

Dobrý deň,

nosičom ste mohli byť už dlhodobo a pri oslabení imunity sa objavili.

Pokiaľ sú len ojedinele, tak je možná lokálna aplikácia krému.

Ak je nález rozsiahlejší, je možné ich vo viacerých sedeniach odstrániť pomocou tekutého dusíka cestou dermatovenerológa.

Možnosťou je tiež zákrok v celkovej anestéze, pri ktorom je ich možné odstrániť v jednom kroku.

V každom prípade vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa a poraďte sa s ním, ktorý postup je pre Vás najvhodnejší.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník