Ako sa robí biopsia?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

2x mi vyšla cytológia asc-h. Dnes mi volal lekár, že je tam aj HPV. Nie však tá najhoršia varianta. Lekár mi povedal, že sa musím posunúť ďalej a poslal ma na biopsiu.

Čo to pre mňa znamená?

Ako sa robí biopsia?

Čo mi môžu zistiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je otázne, či Vás lekár odoslal na kolposkopické vyšetrenie, v rámci ktorého Vám krčok vyšetria pod mikroskopom a odoberú vzorku na histológiu. Robí sa ako bežné vyšetrenie.

Druhou možnosťou je bioptizácia (odber vzorky) v celkovej anestéze.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník