Ako som sa mohla nakaziť počas tehotenstva chlamýdiami?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

som v 33. týždni a dcérke zo stáleho kašla zistili pľúcne chlamýdie. Keďže som často mala upchatý nos, tak som išla na odber krvi aj ja. A na moje prekvapenie mi bola zistená mycoplasma pneumoniae hraničné hodnoty a chlamýdie trachomatis IgM 0,8 tiež hraničné hodnoty. Som trošku v šoku.

Mám výtoky, ale nie nejaké nezvyčajné. Ani svrbenie nemám.

Jediný partner je môj manžel. Manžel je tiež v šoku. Ide sa testovať, lebo tomu neverí. Je mi tiež verný. Ku gynekologičke idem až v stretu na CTG.

Mohla sa dcérka nakaziť pľúcnymi chlamýdiami od mojich pohlavných?

Ako prebieha liečba?

Iné protilátky ako IgM a IgA boli negatívne na tieto chlamýdie trachomatis.

Ďakujem

Dobrý deň,

pľúcne chlamýdie a chlamýdie, ktoré napádajú močovopohlavný systém sú dva rôzne druhy.

Dcérka sa teda musela nakaziť inde.

Liečba je antibiotická v oboch prípadoch.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník