Ako upraviť menštruačný cyklus?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

mám nepravidelnú menštruáciu. Bola som u gynekológa a vraj je všetko v poriadku. Že môžem mať aj deti, ale kvôli nepravidelnému cyklu vraj ťažšie otehotniem.

Neviem kedy mám plodné dni. Povedal, že moje vajíčka ako keby spali, že nie sú vyzreté, a preto nemám pravidelný cyklus. Odporučil mi tabletky Inofolic Combi.

Je šanca, že mi tieto tabletky pomôžu?

Čo ešte odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

mám primálo informácií na to, aby som presne vedela o aký problém sa jedná.

Preparát Infolic je fajn, určite neuškodí. Efekt je však taký viac menej neistý, keďže ide iba o doplnok výživy.

Pokiaľ sa pri vyšetrení príčina nepravidelného cyklu nenašla, je možné že ide o hormonálnu nerovnováhu. Niekedy postačuje na úpravu cyklu progesterón v druhej polovici cyklu, z ktorého užívaním sa následne pokračuje aj v prípade tehotenstva.

Pokiaľ však progesterón nepomôže a chceli by ste aktívne plánovať graviditu, tak je možné hormonálne podporiť ovuláciu.

Všetko je to o komunikácii s gynekológom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník