Aký je môj histologický nález po missed abortion?

Zodpovedané
29. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom mojich výsledkov z histológie:

Makroskopicky nález:
Prekrvácané fragmenty.

Histologicky nález:
Regresívne zmenené súčasti plodového vajca bez hyperplázia trofoblastu a bez zápalových zmien.
Typológia: MKCH0
Morfológia: MKCH0 MKCH10
O02.1

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o bežný histologický výsledok pri diagnóze Missed abortion.

Regresívne = zánikové (a teda známky, ktoré potvrdzujú, že sa plod prestal vyvíjať).

Bez hyperplázie trofoblastu a bez zápalových zmien znamená, že tam patologické zmeny tehotenskej sliznice maternice neboli nájdené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník