Aký má byť nárast hCG v tehotenstve?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

posledná ms bola 20. 10., už na 26. deň cyklu som mala pozitívny tehotenský test. Prvá návšteva u lekára bola 5. 12., kde podľa utz tehotenstvo zodpovedalo 4. - 5. tt, bolo vidno plod, podľa ms by malo byť 6 + 3 tt. Odobrané hCG s hodnotou 36000. Ďalšia kontrola o týždeň 12. 12., na utz plod väčší, ktorý zodpovedal 6 + 0 tt, podľa ms by mal byť 7 + 3 tt, hCG 53300. Srdiečko ešte nepotvrdené. Cyklus mávam poslednú dobu 32 - 34 dní. Ďalšia kontrola bude o týždeň. Keďže mám za sebou viac zamlčaných potratov, všetky vyšetrenia urobené, kde sa nenašlo nič.

Myslíte si, že takýto nárast hCG po týždni je v poriadku alebo nerastie ako ma?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

v úvode gravidity by každé dva dni by malo stúpnuť hCG približne o dvojnásobok.

Počkajte si ale na kontrolný UZV, kedy bude všetko jasnejšie.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník