Bola by stimulácia zbytočná, ak by sa potvrdilo, že ovulácia prebieha?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

písala som vám ohľadom hormonálneho profilu, kde mi ovulácia vychádza na 18. deň. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ak by sa potvrdilo folikulometriou, že ovulácia prebieha, tým pádom je stimulácia zbytočná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

úplne zbytočná nie. Pri stimulácii dozrieva obvykle viac vajíčok a preto sa šanca na otehotnenie zvyšuje. Zvyšuje sa však aj šanca na viacpočetné tehotenstvo, preto by mala stimulácia prebiehať pod kontrolou gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník