Bude to po perineoplastike vyzerať ako pred prvým pôrodom?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

po ruptúre hrádze tretieho stupňa sa mi nepáči ako to tam vyzerá. Hrádza je zjazvená, akoby predĺžená, nie je v jednej osi s pošvou, je tam nadbytok kože. Pôrod, vďaka ktorému je to tam také aké je, sa udial roku 2009. Druhý pôrod bol pred rokom sekciou, pretože po tejto závažnej komplikácií som odmietla, z obavy recidívy, rodiť vaginálne. Ak by som mala tretie dieťa, pôrod bude jediné cisárskym rezom. Chcem si dať spraviť perineoplastiku a cítiť sa vo svojom tele dobre. Plastickí chirurgovia toto ale nerobia, mám sa obrátiť na gynekologické pracovisko.

Aké sú šance na úspešný zákrok, bude to vyzerať ako pred prvým pôrodom?

Prepláca to zdravotná poisťovňa, resp. čo je potrebné, aby zákrok poisťovňa uhradila?

Ďakujem.

Dobrý deň,

úplne ako pred pôrodom to už vyzerať nikdy nebude. Plastikou by sa ale dal dosiahnuť požadovaný efekt. Čo sa týka platby, záleží aj od pracoviska, ktoré si vyberiete. Súkromníci si môžu účtovať určitú sumu.

Ideálne je sa poradiť s Vašim gynekológom (prípadne gynekológom, ktorý by Vám zákrok realizoval). Vyšetrí Vás, vyjadrí sa k možnostiam operačného doriešenia a predpokladanému výsledku, ktorý je teoreticky možné dosiahnuť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník