Budem rodiť sekciou, keď je bábätko v 34. týždni uložené priečne zadočkom?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

som v 34. týždni a dnes na poradni mi moja gynekologička robila ultrazvuk. Bábätko je priečne zadočkom. Bude to moje piate dieťa.

Hrozí mi sekcia?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o piate dieťatko, tak niet sa čo čudovať, že sa mu podarilo sa uložiť sa takto nepravidelne.

Pokiaľ by zostalo dieťatko priečne, sekcia bude nutná. Miesta tam má pravdepodobne dostatok, preto by sa mohla ešte poloha zmeniť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník