Býva v nejakých prípadoch labioplastika preplatená poisťovňou?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

mávam často ranky spôsobené podľa mňa väčšími pyskami. Som po 2 pôrodoch a celkovo pysky zmenili tvar, zväčšili sa a tak otvorili zvláštne. Rada by som šla na konzultáciu k plastickému chirurgovi.

Býva v nejakých prípadoch labioplastika preplatená aj poisťovňou?

Ďakujem.

Dobrý deň,

býva, pokiaľ sú jasne uvedené zdravotné komplikácie vyplývajúce z nálezu (časté infekcie napríklad, ...). Pokiaľ ide "iba" o kozmetickú chybu, tak si zákrok hradíte v celej výške. Záleží tiež od pracoviska, kde by bol realizovaný. V súkromnom centre takmer určite za zákrok zaplatíte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník