Chlamydia trachomatis - liečba. Ako postupovať?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Až teraz som sa dostala k antibiotikám na liečbu Chlamydie trachomatis Doxycyklin 200 mg v počte 10 ks.

Aké navrhujete dávkovanie?

Úvodná dávka 200 mg a následne polovicu tbl každý deň 2x denne?

Bolo by podľa Vás vhodné absolvovať ešte kontrolné krvné odbery na zistenie protilátok IgA?

Ďakujem

Dobrý deň,

buď budete užívať ATB 1x denne alebo pol tablety 2x denne 10 dní, pokiaľ by Vám bolo ťažko na žalúdok. A teda dávka na 1 deň je 200 mg.

Odber protilátok by som vymenila za kontrolný ster, najskôr dva týždne po preliečení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník