Čím je spôsobené hnedé špinenie 5 - 6 dní pred menštruáciou?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

môj menštruačný cyklus je 28 dňový a krvácanie trvá 5 - 6 dní. Trápi ma hnedé špinenie pred menzesom. V minulom cykle som špinila 6 dní pred menštruáciou a teraz opäť 5 dní. Menštruáciu dostanem stále presne. Nikdy nemešká. Tehotná nie som.

Čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

obvykle je predmenštruačné špinenie spôsobené luteálnou insuficienciou. Teda máte nedostatok hormónu progesterónu v druhej polovici cyklu.

V prípade, že sa snažíte otehotnieť je potrebné ho v každom prípade hradiť.

Pokiaľ nie a neprekáža Vám to, tak jeho hradenie nie je nevyhnutnosťou.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník