Čím je spôsobené špinenie pred menštruáciou?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

už druhý mesiac po sebe mám cca týždeň pred menzesom špinenie. Žiadne iné problémy zatiaľ nemám, cyklus je pravidelný 28/5. Na preventívke som bola pred 3 mesiacmi a všetko bolo OK.

Neviete mi poradiť čím to môže byť spôsobené, a či by bola vhodná nejaká liečba?

Ďakujem pekne a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

príčina bude hormonálna, tzv. nedostatočnosť žltého telieska, kedy špinenie nastáva v dôsledku nedostatku hormónu progesterónu.

Odsledujte si to, ak sa snažíte otehotnieť, je vhodné stav riešiť s gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník