Čo by mi pomohlo na svrbenie a opakovanú kandidu?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, čo by mi konečne pomohlo odstrániť svrbenie a opakujúcu sa mykózu?

Snažíme sa o bábätko, no mám nepravidelný cyklus už niekoľko rokov, absolvovala som laparoskopiu kvôli endometrióze minulý rok, problémy sú stále, v prípade ovulácie nevieme, kedy ju vlastne mám a či vôbec. Doktorka mi predpísala 3-mesačnú liečbu Utrogestanom. Pred mesiacom mykóza, jedenkrát Canesten gyn, zabralo tak na dva týždne a potom opäť. Doktorka mi dala mi Polygynax a po ňom Gynoflor. Ešte mám 4 tablety Gynofloru, no už tretí deň mam opäť nepríjemné pálenie a svrbenie. A medzitým mi zase predpísala Utrogestan.

Už si neviem rady, čo mi, prosím, odporúčate?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

tu sa miešajú dva problémy.

Problém s otehotnením a kvasinková infekcia.

Kvasinkovej infekcie je sa veľmi ťažké zbaviť, rada sa vracia. A keďže sa snažíte otehotnieť, možnosti liečby sú obmedzené.

Základom však je zrealizovať ster a liečiť podľa výsledkov kultivácie. Potom je vhodné užívať probiotiká dlhodobo. Doporučila by som Gynimun intim protect 1x týždenne dlhodobo.
Plus režimové opatrenia - bavlnená spodná bielizeň, obmedziť sladké.

Čo sa týka problému s otehotnením, nepoznám všetky okolnosti, ale pokiaľ zlyhajú pokusy u ambulantného gynekológa, vhodné je zvážiť konzultáciu v CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník