Čo mám robiť, ak mám nízku hodnotu plodovej vody?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

dnes mi bola nameraná strašne nízka hodnota plodovej vody, afi 3,6 - oligohydramnion.

Čo mám prosím robiť?

Kontrolný utz presne o týždeň, vraj mám piť viac vody. Ale ja sa za ten týždeň zbláznim.

Neublíži to môjmu bábätku?

Teraz sa bojím keď idem na malú, či mi neodteká s močom aj plodová voda. 😥 som 35+0 presne dnes.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

plodová voda je presne to, čo bábätko vyciká. Preto Vám doporučili viacej piť.

K blížiacemu termínu vody prirodzene ubúda. Cez deň si nechajte aj založenú vložku (ideálne bezfarebnú, pôrodnícku). Ak by sa Vám zdala mokrá, môže Vám po troške odtekať aj plodová voda. V tom prípade je potrebné vyhľadať gynekologickú pohotovosť.

To, že je tam vody menej pre dieťatko znamená, že má menej priestoru pre pohyb. Pravidelne budete sledovaná. Ak by sa lekárom čokoľvek nezdalo, tehotenstvo ukončia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník