Čo mi spôsobuje nepravidelnú menštruáciu?

Zodpovedané
20. mar 2022

Dobrý deň,

mám problém s menštruáciou. Som 18 mesiacov po pôrode, nedojčím a mám ju stále rozhádzanú. Jeden mesiac príde cyklus za 26 dní, iný aj za 32 dní. Od posledného cyklu som dostala menštruáciu na 37. deň cyklu. Aj intenzita môjho krvácania sa líši od dĺžky cyklu. Čím dlhší, tým mám silnejšie a dlhšie krvácanie.

Čím to môže byť spôsobené?

Preventívnu prehliadku mám naplánovanú až na koniec apríla.

Ďakujem

Dobrý deň,

čím dlhší cyklus, tým má viac času sliznica maternice narásť, preto máte aj prirodzene silnejší menzes.

Príčina bude hormonálna, ktorá sa dá korigovať iba hormonálnymi liekmi.

Absolvujte gynekologickú kontrolu podľa plánu. Po vyšetrení bude jasnejšie akú liečbu nasadiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník