Čo môže byť príčinou dlhého a nepravidelného menzesu?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

už 23. deň krvácam. Prvé dva týždne to bolo slabé krvácanie a stačila mi intímka. Vložky som nepoužívala. Potom asi týždeň normálne krvácanie ako bežne pri menzese. Teraz už asi tri dni zase slabučké krvácanie. Krv nemám ani na inímke, iba na papieri pri utretí.

Aké vyšetrenia by mi mal lekár urobiť?

Či mi môže byť?

Som liečená na štítnu žľazu, ale liečbu mám nastavenú dobre. Dlhú menštruáciu nemám prvýkrát. Doktor mi dal vždy Norethisteron.

Čo môže byť príčinou dlhého a nepravidelného menzesu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je vylúčená objektívna príčina krvácania (polyp, myóm), príčina bude hormonálna, ktorá sa dá korigovať iba hormonálnou liečbou.

Bez vyšetrenia sa bližšie neviem vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník