Čo môže spôsobovať pichanie v okolí pupka?

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

2. deň má pichá okolo pupka, z čoho to môže byť?

Dnes na gyn. kontrole mi povedali, že to môže byť z tehotenstva. No neviem, príde mi to čudné. Vždy ako sa pohnem a večer na posteli sa ani točiť nemôžem.

Môže to byť z toho, že som robila včera doma trocha väčší poriadok, tak som sa viacej zohýbala, naťahovala?

Ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

mohli ste sa pri upratovaní viac natiahnuť, spraviť nesprávny pohyb.

Neviem či máte za sebou nejakú operáciu, ale mohlo by to byť tiež spôsobené zrastami, ktoré sa rastom maternice naťahujú.

Prípadne odsledujte si to, ak by pribudli hnačky, bolesť by sa presunula do ľavého podbruška, či by ste mali mierne zvýšenú teplotu, mohlo by ísť o zápal slepého čreva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník