Čo môže zapríčiniť veľmi slabý menzes?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

tento mesiac mi konečne prišiel po vysadení HAK menzes na čas – ukážkových 28 dni.

Myslíte, že už je tu príležitosť sa teda tento mesiac snažiť, mohlo by to vyjsť?

Menzes bol ale zvláštne krátky – 1 deň a veľmi slabý. Trval od včera 19:00 do dnes 16:00 a už mám len špinenie, menzes ani nebol silný. V októbri nám tehotenstvo vyšlo, žiaľ biochemické. A to som otehotnela tesne pred ms.

Čo môže zapríčiniť veľmi slabý menzes?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

po vysadení hormonálnej antikoncepcie je možné sa snažiť o počatie už nasledujúci cyklus.

Ideálne je sa snažiť 2-3x týždenne v rámci celého cyklu, nie iba v čase očakávajúcej ovulácie. Zdravý pár počne v rámci jedného roka.

Slabý menzes môže byť v dôsledku nízkej hladiny estrogénu v prvej polovici cyklu. Jednodňový menzes je skutočne krátky. Pokiaľ by sa rovnaká intenzita menzesu opakovala aj nasledujúci cyklus, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a v prípade potreby nasadí potrebnú terapiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník