Čo pomôže proti svrbeniu po holení intímnych častí?

Zodpovedané
15. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho intímneho problému. Mám strojček z Avonu a keď sa oholím, tak cítim svrbenie. Následne sa mi robia vyrážky.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi bude najlepšie strojček nepoužívať. Nad čepielkami býva lubrikačná látka, ktorá pomáha pri holení, je možné, že Vám nerobí dobre. Tiež je otázna možnosť hygienickej údržby strojčeka.

Ideálne sú jednorázové žiletky, ktoré je možné po každom použití vymeniť.

Rovnako sa vyrážky robievajú po príliš častom holení.

Uľaviť by Vám od vyrážok po holení mohla pomôcť bórová voda alebo detský púder s obsahom azulenu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník