Čo potrebujem k rýchlejšiemu zotaveniu sa po sekcii?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

onedlho budem mať plánovanú sekciu. Rozhodla som sa pre ňu kvôli obave z recidívy závažného pôrodného poranenia (ruptúra hrádze tretieho stupňa).

Ako dosiahnuť čo najlepšie zotavenie po sekcii?

Kúpila som s Wobenzym 800 ks, ktorý začnem užívať po zákroku. Proti zrastom som čítala o účinnosti Hyalobarier gelu, ktorý sa aplikuje počas zákroku.

Je nutné ho kúpiť?

A ešte ma zaujal gél na jazvu Silkyderm, ktory sa aplikuje tak najskôr týždeň po operácii.

Je toto všetko potrebné nakúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Aj bez tohto všetkého čo ste uviedli sa Vám rana zahojí krásne a nemusia nastať žiadne komplikácie.

To, že pri pôrode vznikla taká neštastná komplikácia neznamená, že sa aj teraz niečo stane.

Wobenzym kľudne užívajte. Silkyderm si kúpte iba v prípade, že máte predispozíciu na zlé hojenie rán - vznik keloidných jaziev. Hyalobarier je podľa môjho názoru zbytočný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník