Čo sa stane, keď odmietnem pichanie si Fraxiparinu po sekcii?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

som 5 dní po sekcii a dnes mi môj gynekológ predpísal na 14 dní injekcie. Beriem aj Wobenzyn.

Bude to mať nejaké následky, keď si Fraxiparine 0,3 ml nebudem pichať?

Ďakujem

Dobrý deň,

odmietnuť ho môžete, ale jeho užívanie má zmysel - riedenie krvi po operácii a tehotenstve, kedy je prirodzene v tele hyperkoagulačný stav (zvýšená zrážanlivosť krvi). Predchádzate tým vzniku zrazenín a vzniku následných komplikácií.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník