Čo si môžem aplikovať na pľuzgieriky v pošve?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Problém je v tom, že moja pani doktorka momentálne neordinuje a dovolala som sa sestričke. Tá ma objednala až na 22.10.

Čo si na to môžem aplikovať?

A ako som mohla dostať herpes, keď už dlho som nemala pohlavný styk a predtým len 2 partnerov?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ genitálny herpes sa občas prejaví oneskorene, keď mu imunitný systém dá šancu a organizmus sa oslabí.

Zároveň sa však jednoznačne neviem k problému vyjadriť, ako som už písala, keďže na stanovenie diagnózy je potrebné vyšetrenie.

Čo určite neuškodí, sú boraxové sedacie kúpele. Viete si ich bez predpisu kúpiť v lekárni, kde Vám vysvetlia aj riedenie. Oblasť ukľudnia, dezinfikujú a pľuzgieriky vysušia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník