Čo si môžem dať na svrbenie v oblasti pyskov?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

poslednú dobu mávam nepríjemný problém s pocitom svrbenia v oblasti ľavej časti veľkých pyskov. Ak si to pošuchám, vytvorí sa začervenanie a pôsobí to ako spálená koža až sa vytvárajú šupinky. Netuším čo je dôvodom, hygienu dodržujem (používam mydlo na intímnu hygienu) a pod, a pohlavný styk som s nikým nemala.

Viete mi poradiť ako sa toho zbaviť resp. kúpiť nejaký krém v lekárni, alebo je potrebné navštíviť lekára?

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

skúste Clotrimazol krém lokálne 2x denne po dobu 5 dní. Ak sa neuľaví, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník