Čo znamená bolesť v okolí pupka v 28. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
7. jan 2022

Dobrý deň,

som v 28. týždni a už tri dni mám bolesti v okolí pupka a vľavo od pupka. Netrvá to celý deň. Výrazne sa zhoršuje vtedy, keď dlhšie sedim, resp. stojím. Aj vtedy, keď niečo nosím a pri vstávaní. Nebolí to len vtedy, keď ležím na chrbte.

O aký problém ide?

Je to v poriadku, alebo mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pribúdajúcimi týždňami tehotenstva budú pribúdať aj ťažkosti typu diskomfortu. Môže na daný bod dieťatko tlačiť končatinou, môžete mať napríklad aj zrasty. V prípade, že sa bolesť presunie do pravého podbruška, budete zvracať, hnačkovať a pridruží sa zvýšená teplota, tak je potrebné vylúčiť aj zápal slepého čreva.

Neviem nakoľko Vás bruško na danom mieste bolí, ale pokiaľ nie je bolesť intenzívna, nekrvácate, pohyby plodu cítite, pohotovosť nie je zatiaľ nutná.

Odsledujte si to, pokiaľ by bolesť pretrvávala, prípadne by sa stupňovala vyhľadajte svojho gynekológa. Prípadne gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník