Čo znamená bolesť v panve a menštruačné bolesti v 20. týždni?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

momentálne som v 20. týždni. V 18. týždni ma strašne zabolel pri chôdzi sakroiliakálny kĺb, potom od neho panva a lonová kosť. Bola som u svojho gynekológa a aj na pohotovosti kvôli silným menštruačným bolestiam. Bol mi nasadený Magnerot a progesterón do pošvy. Bola som úplne zatvorená aj krčok bol ok. Dokonca mi bol kontrolovaný moč, výter z pošvy aj krv. Všetko ok.

Stále cítim "menštruačné bolesti", aj keď vďaka Magnerotu aspoň nie celý deň a nie v takej intenzite ako predtým. Tiež mi vkuse puká ako keby v panve. Celkovo mám problém s pohybom. Nemôžem veľmi chodiť, väčšinou musím oddychovať. Ak viac pochodím, tak bolesti mám veľmi silné. Keď si poležím, zmiernia sa. Tiež mám problém stáť na jednej nohe a cítim neustály tlak v okolí panvy a lonovej kosti.

Môže ísť o symfyzeolýzu?

Ak áno, ako to mám riešiť?

Odmietam RTG aj MRI. S gynekológom sme sa dohodli, že budem oddychovať a uvidíme ako sa to vyvinie. Na ďalšej poradni mi má opäť kontrolovať krčok.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné absolvovať vyšetrenie u dobrého ortopéda. Prípadne tiež zvážiť vyšetrenie neurológom.

Pokiaľ by bolo všetko v poriadku, nájsť fyzioterapeuta, ktorý sa venuje aj tehotným ženám a cvičiť. Pôrod je ešte predsa ďaleko.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník