Čo znamená hnedý výtok týždeň po menštruácii?

Zodpovedané
28. dec 2021

Dobrý deň,

môj gynekológ má medzi sviatkami dovolenku, tak hľadám radu u Vás.

Menštruácia mi skončila pred týždňom a zrazu mám hnedý výtok. Taký ako keby dočisťovanie.

Styk s priateľom som už mala odvtedy, čo mi menštruácia skončila, nechránený. O dieťa sa nesnažíme, nemám nijaké bolesti, pálenie, svrbenie.
Skoro 2-3 týždne beriem lieky Oprazole a Costi Domperidon.

Minulý mesiac som mala asi 2 týždne po menštruácii ružovohnedý výtok, ktorý trval asi 2-3 dni. Žiadne bolestí, zápach, svrbenie.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne sa jedná o ovulačné krvácanie/špinenie a nejedná sa o problém.

Pokiaľ sa aj v ďalšom cykle špinenie zopakuje, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník