Čo znamená, keď je v 30. týždni neprítomná nosová kostička?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

V 20. týždni som písala ohľadom markerov na syndrómy. Podstúpila som amniocentézu, ktorá bola negatívna. Na kontrolnom sone v 30. týždni je stále neprítomná nosová kostička a v správe mám aj midfaciálna hypoplázia. Tak ako ma amnio ukľudnila, tak teraz som zase nervózna.

Čo to pre mňa znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

midfaciálna hypoplázia je označenie pre - hypopláziu strednej tváre. Opisuje situáciu, v ktorej horná čeľusť, lícne kosti a očné jamky nenarástli tak ako zvyšok tváre.

Bližšie by sa Vám mal k nálezu vyjadriť špecialista, ktorý Vás vyšetroval.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník