Čo znamená, keď mám väzivové zmeny podporného tkaniva s cystičkami?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom nálezu z USG prsníkov. Lekárka mi nepovedala nič a až doma som si prečítala toto:

Záver: Väzivové zmeny podporného tkaniva, vľavo s drobnými cystičkami. /BIRADS 2/"

Som onko pacientka, rok po ukončení liečby na hodgkinkov lymfóm a nedá mi to spávať. Pre pokoj duše som si to negooglila a termín u svojej onko mám až o mesiac.

Viete mi vysvetliť záver správy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález je v poriadku.

Kategorizácia BIRADS 2 znamená, že ide o nepodozrivé zmeny z hľadiska malignity. Absolvujte pravidelné kontroly podľa doporučenia a realizujte si pravidelne samovyšetrenie prsníkov. Pri akejkoľvek zmene vyhľadajte ambualntného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník