Čo znamená krupička na dvorcoch?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Okolo bradaviek na dvorcoch a nikde inde mám škaredé biele bledé bodky. Vyzerá to ako krupica. Niekde menej, niekde viac - väčší zhluk. Nevyzerá to dobre.

Mám 2 deti, 36 rokov, malé prsia. Dojčila som deti 2 roky, čiže dosť mi aj vyťahali bradavky. Mám ich ako keby spadnuté dolu.

Čo znamená krupička na dvorcoch?

Je to príznak nejakej vážnej choroby?

Na prehliadky chodím pravidelne, v prsníkoch mám uzliny. Raz do roka chodím aj na sono prsníkov. Tento problém mám už dlho, ale až teraz som si to začala všímať. A mám pocit ako keby mi to stále pribúdalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať bez vyšetrenia.

Pokiaľ ide o drobné belavé hrbolky v okolí bradaviek, mohlo by ísť o neškodné Montgomeryho žliazky, ktoré sa zviditeľnili po tehotenstvách.

Ideálne by bolo ukázať sa Vášmu gynekológovi, ktorý zhodnotí daný nález a v prípade potreby Vás odošle na vyšetrenie k špecialistovi so zameraním na prsníky - k mamológovi.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník