Čo znamená modrý flak na prsníku?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

na prsníku zboku sa mi urobil modrý fľak. Mám ho už mesiac. Najprv som sa ho pokúsila vytlačiť a vyšla trošku krv. Tak som to nechala tak. Bolí to pri dotyku a zatlačení.

Čím to môže byť?

Liečim sa na infekciu a zápal pod prsiami.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade ste si ho nemali stláčať. Je možné, že ste si na dané miesto zaniesli infekciu. Sama uvádzate, že sa na ňu aktuálne liečite.

Jednoznačne by som doporučila sa ísť ukázať ambulantnému gynekológovi, ideálnejšie dermatológovi. Bez vyšetrenia sa Vám k nálezu neviem vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník