Čo znamená občasné svrbenie v okolí vchodu do pošvy?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

asi týždeň pred menštruáciou som mala taký občasný pocit svrbenia na vnútornej strane pyskov. Myslela som si, že by to mohla byť mykóza a dala som si MultigynActigel. Následne som mala pokoj. Dostala som menštruáciu a v posledný deň som mala dosť nepríjemné svrbenie. Tak som si dala iný typ vložky a bolo to v poriadku.

Teraz mám dva dni po menštruácii a opäť pociťujem občasné svrbenie. Nie je to nič hrozné, len mi je to občas nepríjemné. Vnútri ma nesvrbí nič.

Mohla sa mi opäť vrátiť mykóza?

Ak áno, čo by ste mi odporučili, keď som dojčiaca matka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne sa Vám veľmi typicky aktivuje mykóza v okolí menzesu.

Najideálnejšie by bolo vyhľadať gynekológa, ktorý vyšetrením diagnózu prípadne potvrdí a nastaví vhodnú cielenú terapiu.

Pokiaľ sa nič nezistí, skúste aplikovať PruriGyne vulvárny krém 3x denne v tenkej vrstve.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník