Čo znamená tento popis v tehotenskej knižke?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či mi viete vysvetliť čo môže znamenať v tehotenskej knižke, ak mi lekár zapísal pri naliehaní (fotka)?

Taktiež mi vravel, že mám užívať magnézium, lebo krčok mám mäkší a na začiatku pootvorený no ďalej drží, no zabudla som sa spýtať či stačí užívať naďalej magnézium 2x za deň alebo mám pre istotu 3x za deň?

Ďakujem.

Dobrý deň,

“hl. II” - znamená, že bábätko nalieha hlavičkou (je hlavičkou dole otočené) a chrbátik má na pravej strane.

Magnézium si navýšte na 3x1 a šetrite sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník