Čo znamená vriedok na vnútorných pyskoch?

Zodpovedané
28. sep 2021

Dobrý deň,

mám dlhodobý problém v oblasti genitálií. Raz sa mi objaví hrčka, ktorá časom praskne. Keď to prejde, tak o týždeň sa mi objavia vyrážky s bielym ako keby tukom. Tie tiež zmiznú. Teraz mám ako keby malinký vriedok na vnútorných pyskoch a pod tým je bolestivá hrčka.

Čím to môže byť?

Mám 32 rokov a jedno dieťa.

Môže to byť vážne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bez vyšetrenia veľmi ťažko povedať o čo ide.

Môžete zatiaľ skúsiť kúpeľ v hypermangáne /voľne dostupné v lekárňach/, ktorý má dezinfekčné, antibakteriálne, antimykotické a tiež aj sťahujúce účinky.
V žiadnom prípade si hrčku ani vyrážky nevytláčajte. Zvyšujete riziko infikovania rany.

Vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník