Čo znamená vyrážka na pyskoch?

Zodpovedané
13. dec 2021

Dobrý deň,

pravidelne raz do mesiaca sa mi urobí tvrdá veľká vyrážka z vnútornej strany veľkých pyskoch. Je dosť bolestivá. Väčšinou ju vytlačím a výjde hnis. Potom sa zmenší, ale nezmizne úplne. Zostane ako keby spať a pod kožou. Ako gulôčka tuku.

Je to obyčajná vyrážka alebo choroba?

Treba ísť ku gynekológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa choďte ukázať gynekológovi. Nález som nevidela a ani bližší popis nepoznám. Mohlo by ísť napríklad o zápal Bartholiniho žľazy. Bez vyšetrenia ťažko povedať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník