Čo znamená výsyp na bradavkách?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

mám 37 rokov, dve deti ktoré som dojčila obe dva roky. Mám pocit, že po tehotenstve sa mi strašne zmenili dvorce, nikdy som nemala veľké prsia ani dvorce ale to čo na nich teraz mám je pre mňa veľmi odporné. Mám už takmer na celých dvorcoch biele bodky akoby takú krupicu, sú už pomaly aj na bradavkách. Niekde mám až taký zhluk, že ich je veľmi veľa na sebe. Mám pocit, že stále pribúdajú, je to veľmi škaredé a hlavne sa bojím, či to nie je aj nejaký príznak nejakej choroby, rakoviny alebo niečoho iného. Nie sú to vyrážky, nejdú vytlačiť.

Dá sa s tým niečo robiť?

Viete mi vysvetliť, prečo sa mi to stále tvorí?

Nie je to nebezpečné?

Ďakujem.

Dobrý deň,

vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Bez vyšetrenia sa neviem bohužiaľ vyjadriť. Možno ide iba o Montgomeriho žliazky, ktoré sa vytvorili po pôrode.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník