Čo znamenajú moje ťažkosti v súvislosti s výsledkami hormonálneho profilu?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

Včera ste mi zodpovedali na otázku ohľadom mojich výsledkov. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Ťažkosti sú - citlivé prsia (zdurené prsné žľazy), vypadávanie vlasov, nafukovanie, opakované mykózy. Preto som si dala aj urobiť hormonálny profil.
Zobudená som určite nebola 2 hod vopred. A stres by teda určite bol, takže tam by som sa ani nečudovala.

Čo môžu tieto ťažkosti značiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolo by dobré zopakovať kontrolný odber prolaktínu za splnenia podmienok, ktoré som už menovala.

Stále neviem koľký deň menštruačného cyklu bol odber relizovaný.
Môžem sa iba dohadovať, že v druhej polovici cyklu. Podľa výsledkov neprebehla ovulácia, inak sú ostatné hodnoty v norme.

Bolo by dobré výsledky zhodnotiť komplexne s klinickým nálezom. Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa.

Opakované mykózy sú ťažko riešiteľné.
Skúste si prečítať otázku a odpoveď na ňu nižšie. Možno Vám pomôže.
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník